Конфорот Ваш за удобен престој е наш приоритет

Конфорот Ваш за удобен престој е наш приоритет . Продолжуваме со обновите за да ги задоволиме Вашите потреби. Посетете не и уживајте во Вашиот омилен Хотел МОЛИКА .

Коментарите се исклучени на Конфорот Ваш за удобен престој е наш приоритет

Мартовско уживање на Пелистер

Мартовско уживање на Пелистер🌲 на сонце☀️ и снег❄️ Овој викенд Вашата дестинација нека биде Ски Центарот Копанки 🚠💙🤍 а за исполнување на Вашите сетила повелете во ресторанот на хотел Молика…

Коментарите се исклучени на Мартовско уживање на Пелистер

Специјалистичка обука, тренинг и вежби за заштита и спасување на планина

На 22.02.2022 година на Ски Центарот Копанки се организира специјалистичка обука, тренинг и вежби за заштита и спасување на планина🚠🏔 📌Се одржа и показна вежба за евакуација на жичара на…

Коментарите се исклучени на Специјалистичка обука, тренинг и вежби за заштита и спасување на планина

Недела – 20.02.2022 СИТЕ ЗАЕДНО НА ПЕЛИСТЕР‼️

Нека и оваа недела Ски Центарот Копанки биде Вашата NUMBER ONE дестинација за полнење на батериите со супер позитивна енергија, адреналин и релаксација🔝⛷🏂🚠💙🤍 Наш партнер за овој викенд е Jägermeister…

Коментарите се исклучени на Недела – 20.02.2022 СИТЕ ЗАЕДНО НА ПЕЛИСТЕР‼️

Видео – сите на Пелистер (06.02.2022)

Во недела 06.02.2022 година гостите на Ски Центарот Копанки ги забавуваа DJ CHIKO – Сончева тераса Бегова Чешма и DJ BOC.A – Hot Box Копанки🎧🎵🎶 На следниот линк можете да…

Коментарите се исклучени на Видео – сите на Пелистер (06.02.2022)

Оваа недела (06.02.2022) сите на Пелистер!

Покрај тоа што ќе уживаме во скијањето🏂⛷❄ во недела 06.02.2022 година на Ски Центарот Копанки за задоволството да Ви биде поголемо ќе Ве забавуваат DJ CHIKO - Сончева тераса Бегова…

Коментарите се исклучени на Оваа недела (06.02.2022) сите на Пелистер!

Фото галерија од отварањето на Платформата „Бегова Чешма“, Копанки – 25.12.2021

Погледнете ја фото галеријата од свеченото отварање на Платформата „Бегова Чешма“, Копанки – сабота изработена од веб порталот https://setaliste.com.mk... Отворете фото галерија...

Коментарите се исклучени на Фото галерија од отварањето на Платформата „Бегова Чешма“, Копанки – 25.12.2021

Свечено отварање на Платформата „Бегова Чешма“, Копанки – сабота 25.12.2021 во 12.00 ч

Оваа сабота Ве водиме во светот на зимската забава💙❄🤍🎉 Почитувани наши посетители, гости, љубители на скијањето и секој кој ќе посака да ужива во Ски Центарот Копанки на Пелистер💙🌲🤍🥰 Ве…

Коментарите се исклучени на Свечено отварање на Платформата „Бегова Чешма“, Копанки – сабота 25.12.2021 во 12.00 ч

Интервју за МИА со Никола Каровски, раководител на Хотел Молика – 11 декември 2021

Хотел „Молика“ на Пелистер е препознатливо место за туристите од светот. Годинава во „Молика“ беа туристи од Австралија, Америка и од Европа, вели во интервју за МИА, Никола Каровски, раководител…

Коментарите се исклучени на Интервју за МИА со Никола Каровски, раководител на Хотел Молика – 11 декември 2021

Работна акција – Ски Центар Копанки – 23.10.2021

Како и секогаш енергично, пријатното време на денешниот ден го искористивме максимално за остварување на нашите работни задачи💯 Благодарение на успешната координација и соработка на стручните екипи од ФОД Новаци,…

Коментарите се исклучени на Работна акција – Ски Центар Копанки – 23.10.2021

Ремонтни активности на Ски лифтот Копанки

Активностите за реализација на Планот и Програмата за успешна скијачка сезона на Ски Центарот Копанки и овие денови продолжуваат со несмален интензитет✅🌲⛷ Ремонтните активности на Ски лифтот Копанки од страна…

Коментарите се исклучени на Ремонтни активности на Ски лифтот Копанки

Ремонтни активности на Ски Центарот Копанки на Пелистер

ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ Скопје - Подружница Молика Битола со зголемен интензитет продолжува со реализација на активностите согласно Планот и Програмата за претстојната зимска сезона на Ски Центарот Копанки на Пелистер…

Коментарите се исклучени на Ремонтни активности на Ски Центарот Копанки на Пелистер

Хотел Молика – домаќин на младите ѕвезди во атлетиката

Од 3 до 10 Август во Хотел Молика се одржа детски камп во организација на Атлетска Федерација на Македонија. На кампот учествуваа деца од сите пријавени клубови, кои имаа организирана…

Коментарите се исклучени на Хотел Молика – домаќин на младите ѕвезди во атлетиката

Успешен втор ден од тематската конференција „Спортот не прави горди и обединети – Хотел „Молика “, Пелистер, 09.06.2018 година

Од 08 до 10 јуни 2018 година, хотел „Молика“ е домаќин на настанот на тема „Спортот не прави горди и обединети'', во организација на Центарот за едукација и менаџмент во…

Коментарите се исклучени на Успешен втор ден од тематската конференција „Спортот не прави горди и обединети – Хотел „Молика “, Пелистер, 09.06.2018 година

Спортот не прави горди и обединети

Од 08 до 10 јуни 2018 година, хотел „Молика“ е домаќин на настанот на тема „Спортот не прави горди и обединети'', во организација на Центарот за едукација и менаџмент во…

Коментарите се исклучени на Спортот не прави горди и обединети

Велосипедска „Downhill трка“ на Пелистер

Од 1 до 3 јуни 2018 год на Пелистер се одржа шестата по ред велосипедска „Downhill трка“ организирана од велосипедскиот клуб „Extreme Bike Team Bitola“, со поддршка на Подружница „Молика“…

Коментарите се исклучени на Велосипедска „Downhill трка“ на Пелистер

Над двесте основци и средношколци на државно, на ски-патеката “Копанки“!

На ски-патеката “Копанки“ над планинарскиот дом “Копанки“ се одржа државното првенство во скијање во дисциплината велесламом. На ова натпреварување покрај основците и средношколците од Битола на стартот се појавија и…

Коментарите се исклучени на Над двесте основци и средношколци на државно, на ски-патеката “Копанки“!

End of content

No more pages to load